kurs masażu tkanek głębokich

Początek praktyki masażu tkanek głębokich nie jest do końca znany. Przez lata stosowany był jako pomoc w leczeniu pacjentów z zaburzeniami układu ruchowego, a także czysto do celów relaksacyjnych. Z jego dobrodziejstw korzystają zarówno lekarze medycyny na całym świecie, jak i zwolennicy metod alternatywnego leczenia. Co warto wiedzieć o masażu tkanek głębokich?

Czym jest masaż tkanek głębokich?

Masaż tkanek głębokich polega na stymulacji tkanki łącznej, na którą skład się cały układ mieśniowo-powięziowo-nerwowy. Miejsce stymulacji oraz jej zakres wybiera się na podstawie wcześniejszego wywiadu, a masaż przeprowadza w taki sposób, aby nie ciało „dostosowywało się” do masażysty, a wręcz przeciwnie, masażysta podąża za napięciami i bólami.

Czy masaż jest bolesny?

Masaż tkanek głębokich ma zadanie uśmierzyć ból, a także polepszać jakość życia pacjentów, walcząc z ich niepełnosprawnościami. Nie jest to również typ masażu, który wywiera duży nacisk na ciało pacjenta, a jest on elastyczny i miękki. Co więcej, przeprowadzenie masażu nie wymaga użycia siły.

Kurs masażu tkanek głębokich – czy warto?

W ramach kursu masażu tkanek głębokich nauczysz się nie tylko samej techniki masażu, na którą składa się umiejętna manipulacja tkanką, za pomocą: paliczków, ramion, dłoni, a także innych elementów dłoni; ale również dowiesz się, jak skutecznie przeprowadzać masaż i jak dokonywać skutecznej analizy.