kinesiology taping kursy

W latach siedemdziesiątych XX wieku Kenzo Kase, japoński doktor, specjalist od chiropraktyki, stworzył nową metodę terapeutyczną zwaną kinesiotaping. Opiera się ona na aplikacji na ciele pacjenta specjalnych elastycznych plastrów, które oddziaływają sensorycznie z bolącym miejscem. Metoda ta jest współcześnie coraz bardziej popularna, a można nauczyć się jej uczęszczając na kinesiology taping kursy.

„Cudowne” plastry

Wspomniane plastry, stanowiące centralny element terapii, są wzorowane na mechanice ludzkiego organizmu. Przejawia się to tym, że jego grubość, ciężar i właściwości rozciągliwe są bardzo zbliżone do parametrów występujących w przypadku ludzkiej skóry. Jest on wykonany z wysokiej jakości bawełny połączonej z jedną warstwą 100% akrylu w kształcie sinusoidy. Jednocześnie, jego działanie opiera się tylko na interakcji mechanicznej, a więc nie jest on pokryty bądź nasączony żadnym lekiem.

Skuteczne przy wielu problemach

Kursy kinesiology taping dają umiejętności pozwalające na diagnozę zaburzeń mięśniowo-powięziowych, a przez to i właściwe zastosowanie plastrów. Odpowiednie ich użycie sprawdza się w wielu schorzeniach, czy zaburzeniach, jak np.:

– bólach kręgosłupa;
– bólach kolan;
– stanach po skręceniach czy zwichnięciach stawów;
– problemach ze ścięgnem Achillesa;
– obrzękach więzadeł oraz stawów;
– konieczności korekcji wady postawy;
– zapaleniach pochewek ścięgien.